Færderseilasen
75 år (1947 - 2022)

Færderseilasen 75 år (1947 - 2022)

1984

Klassevinnere:
IOR kl. 1 og 2:
«Eclipse» Peik Christensen KNS, 900.95 min.
IOR kl 3:
«Cirkeline VI» O. H.Henriken, Drøbak 899.48
IOR kl 4:
«Claire III» Claus Berg KNS 892.50
Scandicap kl 1 og 2:
«Rappen» H. P. Jensen Oslo
Scandicap kl 3a:
«Cathena» H. Kristensen, Tønsberg 1261.05
IOR KL 5:
«Kjappfot» Hans Wang KNS 895.77
Scandicap kl 3b:
«Pondus» J. P. Trangrud Asker 1245.53
Scanmar 33:
«Karola IV» K. R. Bjerke KNS 1318.83
Hero 101:
«Sayonara» J. Nilsen Sætre
Ballad:
«Ping Wind» E. Torgersen Bundefjorden
Maxi 95:
«Roots» K. Rootwelt Bundefjorden
Scandicap kl 4:
NN K. Sandvig Bærum
Express:
«Caos» Otto Book Åsgårdstrand
Scandicap kl 5:
«Eva 3» B. Aschim KNS
Fenix:
«Tinic IV» Jan Ingar Knudsen
IOR kl. 6 7 og 8:
«Pluttan» Ø. Jelstad Drammen
Scandicap kl 6:
«New Wave» Nils Kamfjord, Tønsberg
Scandicap kl 7:
«Xstase» A. Olaussen Tønsberg
Vega:
«Nova» T. Rasmussen KNS
Maxi 84:
«Colique» Ø. Aspelund Asker
Knarr Variant:
«Playmate» S. G. Nilsen KNS
Najad:
«Papagena II» T. Oulie Vestfjorden
Hallberg Rassy 352:
«Fujica 7» Erik Smith KNS
H-båt
«Amigo 4» Mette Terland KNS
B 31:
«Sara II» S. Arntzen Asker
Turbåter gr 1:
«Bojar» A. Eriksen KNS
Turbåter gr 2:
«Glæden» T. A.Johansen Bundefjorden
Turbåter gr 3:
«Fresia IV» T. Dahl-Pedersen KNS
Turbåter gr 4:
«Hera» W. Medin Frognerkilen
Flerskrog:
«Tja» J. R. Johansen Hamar
Turbåter gr 5:
«Thatay» T. Tømmerås Bundefjorden
Turbåter gr 6:
«Jo-Vi» O. S. Berg Bundefjorden
Turbåter gr 7:
«Celine» J. Posejpal Tønsberg
Turbåter gr 8:
«Alis 2» E. Andersen Drøbak
Turbåter gr 9:
«Maria» R. R. Pedersen Horten
Turbåter gr 10:
«Stella Nova» E. Jensen KNS
Turbåter gr 11:
«Germaine» K. Bjerke Drøbak
Turbåter gr 12:
«Sea Girl» G. Gagnum Oslo
Hallberg-Rassy 312:
«Chase» S. Gamborg KNS
Turbåter gr 14:
«Fiin gammel» P. Andresen Bundefjorden
Turbåter gr 15:
«Reliance» T. Apenes KNS
Hallberg-Rassy 26:
«Vanvidd» J. F. Brandt KNS
Knarr:
«Tredje Reis» Tor Juul-Sørensen Vestfjorden
Maxi 77:
«Jonathan» G. Dale Asker
Scandicap kl 8:
«Pure Magic» Sverre Kragstad KNS
Scandicap kl 9:
«Villeple» A. Johansen KNS
Scandicap kl 10
«Jafs» A. Abilgaard Oslo
Turbåter gr 16:
«First Invest» P. M. Martinsen KNS
Turbåter gr 17:
«Lazy» K. Tømmerstigen Horten
Turbåter gr 18:
«Allogia» E. Bjørsom Mandal
Turbåter gr 19:
NN T. Filtvedt Bundefjorden
Skøyter kl 1 og 2:
«Træna» P. O. Lia SSCA
Skøyter kl 3:
«Rekreationen» K.K. Gransæther KNS
Skøyter kl 4:
«Marieto» B. Lien Bærum
Skøyter kl 6:
«Lavinia» Jens Moestue KNS

Flere innlegg

2022 Endelig tilbake til normalen

Etter to spesielle år med reduserte Færderseilaser kunne vi endelig ha en normal Færderseilas igjen. Det betød start innerst i Oslofjorden og målgang i Tønsberg,

2022

Lenke til Manage2Sail: Resultatliste